Nauka picia z kubka u najmłodszych

Troskliwym rodzicom zależy na tym, aby ich dzieci szybko i sprawnie nauczyły się pić z kubeczków, tak jak dorośli. Nie zawsze jednak proces ten przebiega sprawnie. W jaki sposób można pomóc dziecku zdobyć tą niełatwą umiejętność?

doidy cupRezygnacja z butelki

Picie z butelki dla dzieci jest bardzo wygodne, dlatego maluchy szybko przyzwyczają się do niego i trudno jest im nauczyć się innego sposobu picia. Butelka ma swoje zalety, gdyż dzięki niej można uniknąć rozlania napoju, ale dziecku niestety ona nie służy. Długotrwałe picie z butelki zwiększa ryzyko próchnicy zębów. Dlatego wskazane jest, aby maluch jak najszybciej uczył się picia z kubka.

Kubek Doidy Cup do nauki picia

Picie z tradycyjnego kubka może początkowo sprawiać duże trudności małym dzieciom. Kubek Doidy Cup BoBomio został wyprodukowany w celu ułatwienia najmłodszym tej trudnej nauki. Dzięki unikalnemu kształtowi, picie staje się znacznie łatwiejsze! Kubek jest specjalnie wykrzywiony, co sprawia, że dziecko nie musi go mocno przechylać, aby się napić.
Dużą zaletą tego niezwykłego kubka jest to, że mogą z niego pić niemowlęta już od 3 miesiąca życia! To świetna i zdrowsza alternatywa dla tradycyjnej butelki lub popularnego kubka – niekapka. Najlepszą rekomendacją dla niego może być fakt, że jest chętnie polecany przez pediatrów oraz logopedów.