Dziecko musi mieć swoją wanienkę

wanienka dla dzieckaHigiena jest bardzo ważnym elementem życia każdego człowiek, bez względu na jego wiek. Dorośli dbają o nią sami. Dzieci uczą się zasad higieny od swoich rodziców. Najpierw jednak to właśnie rodzice muszą zapewnić ją swoim pociechom już od pierwszych dni życia. Bardzo pomocne w tym zadaniu są akcesoria kąpielowe.

Wanienka dla dziecka to must have

Na liście rzeczy, które trzeba kupić kompletując wyprawkę dla noworodka obowiązkową pozycją jest wanienka dla dziecka. Powinna ona czekać w domu na maluszka już w chwili jego narodzin. Służyć mu będzie przez kilka miesięcy życia.
Wanienka dla dziecka to przede wszystkim bezpieczna kąpiel maluszka. Akcesorium jest odpowiednio dopasowane do rozmiaru noworodka tak, by uniknąć przypadkowego wyślizgnięcia się maluszka z rąk rodzica i niebezpiecznego zachłyśnięcia się wodą.
To również komfort rodziców, którzy kąpią dziecko. Wanienkę można ustawić na wysokości odpowiedniej do wzrostu każdej osoby dorosłej. Dzięki temu nie trzeba zbytnio się nachylać nad dzieckiem i można mieć do niego swobodny dostęp.

Jaką wybrać?

Najbardziej popularne wśród rodziców są plastikowe wanienki dla dzieci. Duże zainteresowanie nimi wynika głównie z przystępnej ceny. Producenci oferują modele w różnych kolorach i kształtach. Wanienka dla dziecka może mieć w zestawie dodatkowe akcesoria. Bardzo przydatne jest wygodne siedzisko dla maluszka. Wiele modeli będzie „rosło” wraz z dzieckiem – z każdym tygodniem rodzice w prosty sposób mogą wprowadzać modyfikacje odpowiednie dla danego etapu rozwoju maluszka.