Promarkery – nowoczesne flamastry dla małych artystów

Zajęcia plastyczne zaczynają się już w przedszkolu. O ile najmłodsi do malowania i rysowania zazwyczaj używają grubych kredek ołówkowych, o tyle starsi, uczniowie szkół podstawowych i średnich, chętniej sięgają po profesjonalne narzędzia artystyczne. Przykład mogą stanowić, cieszące się ostatnio coraz większą popularnością, promarkery.

Plastyczne promarkery do rysowania i malowania

Promarkery należą do bardzo wygodnych, miękkich narzędzi do rysowania oraz malowania. W przeciwieństwie do klasycznych flamastrów nie są toksyczne. Bez obaw możemy więc, kupować promarkery dla dzieci. Ich dużym atutem jest półprzezroczysty tusz, dzięki któremu można tworzyć cieniowane obrazki, unikając tego, że nałożone na siebie barwy dadzą nieciekawy „brudny” efekt. Ponadto promarker plastyczny daje trwałe rezultaty: jego kolory nie blakną wraz z upływem czasu.

Najlepsze flamastry dla dzieci

Wszystkie markery dla dzieci posiadają dwie końcówki. Jedną szeroką, która umożliwia dokładne kolorowanie. Drugą cienką, szpiczastą, dzięki której można rysować perfekcyjne linie. Tusz do promarkerów jest oparty na alkoholu, co pozwala na tworzenie trwałych rysunków na plastiku, szkle oraz drewnie. Jednak nie nadają się one do malowania na zwykłym papierze, w związku z tym należy kupować specjalne bloki, przeznaczone dla promarkerów.