Mleko Bebilon – posiłek mleczny dla dziecka, który należy zrobić zgodnie z wytycznymi

W przygotowywaniu mleka ważne jest nie tylko to, ile się go zrobi. Liczy się też fakt, w jaki sposób się je przygotowuje. To również może wpłynąć na stan zdrowotny dziecka. Dlatego też na opakowaniu mleka Bebilon Profutura 1 znajdują się i tego typu informacje.

Czego nie wolno robić z mlekiem Bebilon Profutura 1?

Na pewno podgrzewać go w mikrofalówce. W wyniku tego procesu traci ono swe prozdrowotne właściwości. Nie zaleca się również przesypywać go do innych pojemników. Nigdy nie wiadomo, czy w ich wnętrzu nie kryją się jakieś groźne dla malucha bakterie. Nie najlepszym pomysłem jest też mieszanie go z innymi pokarmami na przykład mlekiem matki. Takie działanie może wcale nie przynieść pozytywnego rezultatu.

A jak wygląda samo przechowywanie mleka Bebilon Profutura 1?

Jeśli jest ono w puszce, to należy zadbać, by było w suchym, chłodnym i nienasłonecznionym miejscu. Musi być również cały czas przykryte wieczkiem, bo to zwiększa okres jego przydatności do spożycia. Natomiast, gdy jest ono już w butelce, to musi być ono skonsumowane przez dziecko nie późnej niż dwie godziny po przygotowaniu.

Co oczywiste, takie gotowe mleko musi być cały czas w lodówce, bo tylko wtedy jest pewność, że nie zaszkodzi ono dziecko. Wszelkie informacje o jego sposobie przygotowania, zamieszczone są dużym drukiem na opakowaniu. Trzeba tylko je odszukać i można przystąpić do przygotowywania posiłku. Jak widać, producenci mleka Bebilon Profutura 1 zrobili wszystko, by maksymalnie odciążyć młodych rodziców. aptekagalen.pl/bebilon-profutura-1-24x70ml