Koszulka niemowlęca – o czym powinniśmy wiedzieć

Kupując ubrania dla niemowląt, trzeba pamiętać o sprawdzeniu kilku rzeczy. Z uwagi na szczególne potrzeby dzieci w tym wieku, również ubrania dla nich muszą spełniać pewne kryteria. Sprawdź, co powinniśmy wiedzieć o materiałach i krojach koszulek niemowlęcych.

łóżeczko niemowlęce

Materiały na koszulki niemowlęce

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby wybierając bluzki niemowlęce, dokładnie sprawdzać ich skład materiałowy. Skład powinien być podany na metce wewnętrznej, a jeżeli kupujemy przez stronę internetową, znajdować się w opisie produktu. Unikajmy wszystkich koszulek niemowlęcych, w których składzie znajduje się choć niewielka domieszka akrylu, poliestru lub innych włókien sztucznych. Materiały z nich wykonane są nieprzewiewne, nie pozwalają skórze oddychać ani nie odprowadzają potu, co prowadzi do powstawania podrażnień i wysypek na delikatnej skórze niemowląt. Najlepsze będą natomiast koszulki uszyte z materiałów bawełnianych, ewentualnie lnianych – znajdziesz je chociażby w polskim sklepie MyBasic.pl. Te naturalne włókna zapewniają nie tylko przepływ powietrza, ale również są miłe w dotyku.

Kroje bluzek niemowlęcych

Koszulka niemowlęca musi mieć odpowiednie krój lub zapięcia, umożliwiające łatwe zakładanie i ściąganie jej nawet najmłodszym dzieciom. Jeśli koszulki niemowlęcej nie da się bez problemu zdjąć przez głowę, znaczy to, że jest źle uszyta lub za ciasna. Przy doborze rozmiarów bluzeczek niemowlęcych kierujmy się przede wszystkim wymiarami, niekoniecznie opisem wskazującym na wiek dziecka. Pamiętajmy również o tym, że koszulki niemowlęce nie mają pełnić przede wszystkim funkcji estetycznej, mają być wygodne – dlatego ich krój powinien być jak najprostszy, bez niepotrzebnych szwów i zapięć, które mogłyby gnieść lub podrażniać skórę dziecka.

Jakość wykonania

Kiedy wybieramy bluzki niemowlęce, pamiętajmy również o tym, że to właśnie na nich ląduje najczęściej ulany pokarm, a w późniejszym okresie niechciane zupki i herbatki oraz wszelkie inne zabrudzenia. Ubranka niemowlęce muszą być często prane w wysokich temperaturach, odplamiane i ogólnie są narażone na intensywne użytkowanie. Dlatego istotny jest nie tylko dobór materiału, ale również wysoka jakość wykonania.