Łóżko piętrowe 3 osobowe – czy warto w nie inwestować?

Wychowywanie większej gromadki dzieci może wiązać się z niewystarczającą ilością przestrzeni do spania. Jest to częsty problem wśród mieszkańców bloków lub niewielkich domów. Dlatego wielu z nich decyduje się na łóżka piętrowe trzyosobowe dla dzieci. Podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie.

Łóżka piętrowe 3 osobowe – najważniejsze zalety

Opisywane rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści, a najważniejsze z nich to:

  • optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – jest to doskonała opcja dla właścicieli kawalerek, małych mieszkań lub domów. Dzięki takiemu łóżku każda z pociech będzie posiadała wystarczająco miejsca na dogodny sen.
  • uniwersalność – łóżka 3 osobowe dla dzieci nie służą tylko do spania. W zależności od wybranego modelu mogą mieć wbudowane szuflady, szafkę, a nawet biurko. Dzięki takim ergonomicznym rozwiązaniom można zaoszczędzić jeszcze większą ilość przestrzeni w pokoju dziecięcym.
  • mnogość wyboru – łóżka piętrowe trzyosobowe występują w wielu kształtach i kolorach. Tak szeroki wybór sprawia, że wybranie modelu odpowiadającego potrzebom dzieci staje się znacznie łatwiejsze.
  • praktyczność – opisywany rodzaj łóżek zwiększa możliwości aranżacyjne dotyczące pokoju dziecięcego oraz pozostałych pomieszczeń. Dzięki nim łóżka dziecięce nie są umiejscawiane w wielu miejscach, które można spożytkować na inny wybrany przez siebie sposób.
łóżko piętrowe 3 osobowe

Łóżko piętrowe 3 osobowe – kiedy się sprawdzi?

Z oczywistych względów łóżko piętrowe 3 osobowe to świetne rozwiązanie dla rodzin z trójką maluchów. Dzięki niemu nie ma konieczności zakupu trzech oddzielnych łóżek, które będą zajmowały zbyt wiele cennej przestrzeni. Sprawdzi się zarówno przy dwójce jak i trójce dzieci. W pierwszym przypadku łóżka piętrowe 3 osobowe zapewniają komfortowy sen dla dwójki pociech, a ich trzecia część może służyć do przechowywania wybranych przedmiotów, na przykład zabawek. Niekiedy przyda się jako miejsce do spania dla kuzynów lub przyjaciół dzieci. Łóżko piętrowe trzyosobowe zda egzamin zarówno wśród młodszych dzieci, jak i nastolatków.