Czy potrzebne są ręczniki dla niemowląt?

Narodziny dziecka to bardzo ekscytująca chwila zarówno dla rodziców, jak i dziadków, cioć i wujków maleństwa. Każdy jest ciekawy, jak wygląda długo wyczekiwane dzieciątko. Czy jest zdrowe, czy duże, do kogo podobne? Wszyscy spieszą z odwiedzinami, by zaspokoić swoją ciekawość. Pędzą do sklepów na zakupy, by wybrać odpowiedni dla noworodka upominek.

Co podarować nowonarodzonemu dziecku?

Spośród morza asortymentu trudno czasem zdecydować się na coś najbardziej stosownego i odpowiedniego. Nietrudno jest bowiem o zdublowanie jakiegoś przedmiotu. Warto więc zastanowić się, czego młoda mama potrzebowałaby, nawet gdyby okazało się, że prezent zdublował się.

Co jest potrzebne w większej ilości?

Na pewno w większej ilości przydadzą się pieluszki – czy to tetrowe czy też flanelowe. Niezbędne są też kocyki, śpioszki, body bądź kaftaniki. Przydatne okazują się też ręczniki dla niemowląt od Trilli.

Jakie są rodzaje ręczników dla niemowląt?

ręczniki dla niemowlątObecnie producenci oferują kilka gatunków ręczników niemowlęcych. Najczęściej posiadają one wszyty kaptur, który jest bardzo przydatny po umyciu główki. Dostępne są też ręczniki-ponczo, umożliwiające lepsze otulenie dziecka po kąpieli.

Ręczniki dla niemowląt szyte są głownie z tkaniny bawełnianej bądź frotte. Taki rodzaj materiału dobrze chłonie wodę i jest delikatny i przyjemny w dotyku dla dziecka.

Stawiając więc na zakup ręcznika niemowlęcego można mieć pewność, że prezent będzie trafiony.