Zanim założysz skarpetki na stopę…

Mogłoby się wydawać, że skarpetki dziecięce to nic nadzwyczajnego, ale wcale tak nie jest, bo przecież kupowanie byle czego dla naszych pociech to nie jest dobra decyzja.

Nie tylko wygląd się liczy
Dzisiaj już za dwa złote, a nawet za złotówkę można kupić skarpetki dla mniejszych czy większych dzieci, ale przecież nie o cenę tutaj chodzi. W grę wchodzą bowiem zupełnie inne cechy. Owszem ważny jest ich wygląd, ale tutaj mamy tak szerokie pole manewru, że prędzej czy później zawsze znajdziemy coś satysfakcjonującego. Wybierając tego typu asortyment lepiej zwrócić uwagę na coś zupełnie innego.

Bawełniane i antypoślizgowe rządzą
Po pierwsze ważne jest to, z czego są one wykonane. Zarówno małe jak również te większe stópki nie powinny się przecież pocić. Odpowiednie na pewno będą te z przewagą bawełny w składzie. Po drugie warto sprawdzić czy nie będą za bardzo uciskać nóżki, ponieważ stopy i nogi niemowlęce oraz małych dzieci są raczej pulchne. Zbyt mocno uciskająca gumka może być powodem dużego dyskomfortu. Powszechne dzisiaj są te antypoślizgowe, nawet dla trochę starszych pociech, które na przykład nie lubią zakładać kapci.

Różowe i fioletowe dla dziewczynki, a granatowe, niebieskie czy szare dla chłopca, ale to nie jedyne kryterium wyboru, bo skarpetki dla dzieci to całe mnóstwo możliwości.