Kredki wodne – zabawa bez brudzenia

Na pewnym etapie rozwoju każde dziecko bardzo lubi prace plastyczne. Malowanie i rysowanie to nie tylko świetna zabawa, ale także wstęp do nauki oraz rozwijanie zdolności manualnych. Malowanie to jedna z tych czynności, które dzieci bardzo chętnie wykorzystują do przenoszenia na papier swoich wyobrażeń o otaczającym świecie. Kredki wodne dają świetne możliwości zastąpienia tradycyjnych farb, które mają to do siebie, że po prostu brudzą.

Czym są kredki akwarelowe?

Tego typu kredki są bezwonne, nie brudzą rąk. Dzieci mogą za pomocą pędzelka, który zawsze znajduje się w komplecie mieszać ze sobą różne kolory, przez co znacznie wzbogacają swoją wyobraźnię. Kredki akwarelowe mogą być stosowane na każdym papierze i ich używanie daję o wiele więcej dobrej zabawy niż przy kredkach tradycyjnych. Drewniana oprawa pozwala na temperowanie. Kredki wodne posiadają pożyteczną cechę, a mianowicie łatwo jest je zmyć z każdej powierzchni, a także ich ślady na odzieży łatwo poddają się praniu.

Twórcza zabawa za pomocą pędzelka

Kredki akwarelowe dają dziecku nieograniczone pole do tworzenia nowych kolorów, dlatego przyczyniają się do rozwoju wyobraźni abstrakcyjnej. Uczą także pomysłowości i kreatywności, co jest dla każdego dziecka niezwykle cenne w procesie kształtowania osobowości i zdolności manualnych.