Jaki kocyk dla niemowlaka?

Mogą służyć jako kołderka, gdy zrobi się chłodno lub otulacz, który przedłuży maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, jakie towarzyszyło mu w brzuchu mamy. Mowa o kocykach, które są niezbędnym elementem wyposażenia każdej wyprawki dla noworodka. Na co zwrócić uwagę kupując kocyk dla niemowlaka, który za chwilę pojawi się w domu?

kocyk dla niemowlakaPora roku

W różnych porach roku potrzebny będzie kocyk dla niemowlaka różnej grubości. Latem przydadzą się materiały lekkie i przewiewne. Zimą potrzebne będą tkaniny grubsze, ogrzewające dziecko.
Latem mama chętnie sięgnie po kocyk dla niemowlaka uszyty np. z delikatnego muślinu lub dziergany z bambusa. Na nieco chłodniejszy dzień przyda się kocyk minky.

Tkanina

Skóra noworodka jest bardzo delikatna. Kupując ubranka i akcesoria należy zwrócić uwagę, by były one wykonane z materiałów delikatnych i miękkich, które nie będą powodowały podrażnień. Pod tym względem serce każdej mamy podbije kocyk minky. To tkanina tak przyjemna w dotyku, że dziecku trudno będzie z nią się rozstać nawet po kilku latach.
Pamiętając o tym, że dziecięce ubranka i akcesoria łatwo ulegają zbrudzeniom, warto wybrać materiały odporne na działanie detergentów. Taki kocyk dla niemowlaka nie straci swoich walorów estetycznych nawet po wielu miesiącach intensywnego jego używania.

Rozmiar

Tu obowiązuje jedna reguła – im większy kocyk, tym dłużej będzie służył dziecku. W pierwszych dniach jego życia, gdy kocyk dla niemowlaka służy jako otulacz, wygodniejsze będą mniejsze rozmiary. W momencie, gdy jego jedyną funkcją ma być okrycie dziecka, rodzice polecają kocyk o rozmiarach 75 x 100 centymetrów, który sprawdzi się zarówno w wózku i łóżeczku, jak i w późniejszym życiu kilkulatka.