Jaki rożek niemowlęcy wybrać?

Rożek dla niemowlaka to jeden z elementów, który musi się znaleźć w wprawce szykowanej przed urodzeniem malca. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ rożek ma wiele zastosowań – może być używany podczas karmienia dziecka, czy pomocny podczas jego usypiania. O czym trzeba wiedzieć wybierając niemowlęcy rożek?

Rodzaje rożków dla niemowlaków

Na rynku można znaleźć różne rodzaje rożków. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć te zapinane na rzepy lub zatrzaski, często spotykane są również takie z wiązaniem na kokardkę. Wielu rodziców za najwygodniejsze rozwiązanie uznaje rożek niemowlęcy na rzepy, ponieważ zawinięcie oraz odwinięcie niemowlaka nie jest czasochłonne, a konstrukcja rożka pozwala na jego regulację. Rzecz jasna rożki różnią się także wielkością, jednak najbardziej popularne są te o wymiarach 75×75 cm, ponieważ taki rozmiar jest odpowiedni nawet dla bardzo małych dzieci, ponadto świetnie się sprawdza jako kołderka w wózku.

Materiał

Jak wiadomo kupując różne rzeczy dla niemowlęcia należy zwracać szczególną uwagę na to z jakiego materiału zostały wykonane. Warto zdecydować się na zakup bawełnianego rożka niemowlęcego, ponieważ ten materiał jest przyjemny w dotyku, nie wywołuje alergii, ponadto jest przewiewny, nie ma zatem obawy, że malec się przegrzeje.