Spacerówka – najważniejsze elementy

Spacerówka może wydawać się dosyć prostą konstrukcją. W praktyce okazuje się jednak, że taki wózek ma wiele elementów, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania.

Koła

Wózek spacerowy powinien mieć odpowiednie koła. Jeśli planujemy poruszanie się jedynie po idealnie równej nawierzchni, ich rozmiar nie ma większego znaczenia. W praktyce jednak prędzej, czy później będziemy musieli zmierzyć się z różnymi wybojami i nierównościami. W takiej sytuacji duże koła oraz dobre amortyzatory są niezastąpione. Dodatkowo koniecznym elementem są sprawne hamulce, które pozwolą na szybkie unieruchomienie wózka.

Barierka ochronna i pasy

Spacerowy wózek musi mieć zarówno pasy bezpieczeństwa, jak i barierkę. Zadaniem tych elementów jest ochrona dziecka przez niebezpiecznymi wypadkami, a także zapobieganie ucieczkom ruchliwego malucha z wózka. Pasy powinny mieć trwałe, solidne zapięcie, które będzie niemożliwe do pokonania dla kilkulatka.

Podnóżek i wygodne oparcie

Warto pamiętać, że dziecko będzie spędzało dosyć dużo czasu w wózku. Dlatego spacerówka parasolka musi być wygodna. Większy komfort zapewni dobrze wyprofilowane oparcie, a także podnóżek, który daje wygodną podstawę dla stóp malucha.