Jaką magiczną kostkę Rubika wybrać?

Magiczna kostka Rubika to świetna propozycja nie tylko dla dorosłych i młodzieży, ale również kilkuletnich dzieci. Nie każdy wie, że występuje ona w wielu różnych wariantach. Sprawia to, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników.

Stopień zaawansowania


Wybierając magiczną kostkę Rubika dla dziecka należy określić poziom jego umiejętności. Wiadomym jest, że jej ułożenie nie może być zbyt łatwe. Ważne jest to, aby smyk miał motywację do treningów. Jeśli będzie to dla niego zbyt proste, to szybko się znudzi.

Nie każdy wie, że kilkuletnie maluchy również mogą układać kostkę Rubika. W sprzedaży znajdują się produkty o konstrukcji dopasowanej do młodego wieku. Taki zakup opłaca się najbardziej. Z czasem można podnosić dziecku poprzeczkę, tak aby stymulować jego rozwój.

Rozmiar i waga


Magiczna kostka musi pewnie leżeć w dłoniach. Jeśli będzie ona zbyt duża, to przesuwanie pól nie będzie najłatwiejsze. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które posiadają małe dłonie. Trzeba również wspomnieć, że im większy rozmiar, tym wyższa waga.

Na uwagę zasługują modele kieszonkowe, które zawsze można mieć przy sobie. Niewielki rozmiar może dla wielu stanowić zaletę.