Jak nauczyć dziecko pić z butelki Medela?

W życiu każdego dziecka przychodzi moment na naukę picia z butelki. Czasem jest to konieczność, bo dziecko nie radzi sobie z piciem z piersi. Czasem jest też po prostu pora na pierwsze usamodzielnienie się malucha. Jak, więc nauczyć dziecko pić z butelki Medela?

Lepiej tata
Według wielu badań picia z butelki powinien uczyć tata. Lepiej żeby mamy nie było wtedy w pokoju, bo dziecko może dopominać się wtedy o naturalny pokarm zamiast skupić się na mleku płynącym z butelki Medela https://bebito.pl/butelki/0,medela . W związku z tym, o pomoc w nauce najlepiej jest poprosić kogoś, kto jest bliski dziecku oraz wzbudza zaufanie mamy. Najczęściej będzie to własnie tata lub babcia malucha.Ważne jest by dziecko czuło się w objęciach tej osoby dobrze i bezpiecznie. Najwygodniej jest dziecko przytulić, tak by przyjęło pozycję jak w czasie karmienia piersią. Jednak zamiast piersi, należy podać maluchowi butelkę. Sama ta powtarzalna i znana już sytuacja powinna pomóc dziecku zrozumieć, że jest pora posiłku.

Powoli i cierpliwie
Ucząc dziecka korzystania z butelek Medela musisz przede wszystkim pamiętać, że to nie są żadne zawody. Nie chodzi o to, kto szybciej nauczy się pić ze smoczka. Trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości i nie zrażać się niepowodzeniami. Większość dzieci w czasie pierwszych kilku podejść nie wie, jak sobie poradzić z butelką. Nie zmienia to faktu, że trzeba próbować, aż do skutku. Niestety, nie ma innej drogi do celu.