Przejście z pieluch na nocnik

W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment kiedy zaczyna załatwiać potrzeby fizjologiczne na nocniku. To czas kiedy można zrezygnować już z pieluch. Ważne jest jednak, aby odpowiednio ten moment zauważyć.

Kiedy dziecko może zacząć korzystać z nocnika?

Jest kilka symptomów, po których poznać można, iż dziecko jest już gotowane na odstawienie pieluch i korzystanie z nocnika. Jednym z takich symptomów jest umiejętność dziecka polegająca na tym, iż potrafi ono usiąść i skoncentrować się kilka minut na jednej czynności. Za taki symptom uznać można także sytuację, kiedy dziecko budzi się rano z suchą pieluszką.

Jaki nocnik?

Przede wszystkim warto, aby w domu było więcej nocników niż jeden. Dzięki temu maluch będzie miał nocnik zawsze w zasięgu ręki. Nocnik może stać np. w łazience, czyli w pomieszczeniu gdzie naturalnie realizuje się potrzeby fizjologiczne oraz w pokoju dziecka, aby zawsze miało do niego łatwy dostęp. Warto zaopatrzyć się także w nocnik Tron, czyli jednorazowy nocnik dla dzieci Tron. Dzięki temu dziecko będzie mogło załatwiać się do nocnika także poza domem, np. podczas spaceru. Co ważne jednorazowy nocnik Tron jest lekki, łatwy do przenoszenia i co ważne niezwykle prosty w użytkowaniu. Korzystanie z nocnika jednorazowego poza domem jest także dużo wygodniejsze dla dziecka.