Nauka i zabawa – obóz językowy

Nauka angielskiego jest równie ważna jak zabawa. Jednak idealną opcją będzie połączenie tych dwóch – czyli uczenie się języka podczas gier. Taką możliwość dają obozy językowe dla dzieci.

Kiedy wysłać dziecko na pierwszy obóz

Im pociecha młodsza, tym lepiej uczy się nowych rzeczy, szczególnie języków. Najlepiej, by angielskiego (czy też jakiegokolwiek innego języka) zacząć się uczyć przed ukończeniem 11 roku życia. Dużo łatwiej wtedy dojść do poziomu native speakera, by rozumieć język w pełni, ze wszelkimi niuansami. Najbardziej owocne efekty będą, jeśli dziecko pojedzie na swój pierwszy obóz językowy już na początku podstawówki.

Językowe obozy dla dziecka – jak wybrać najlepszy

Przy przeglądaniu ofert najważniejsza będzie różnorodność, jaką proponują poszczególne szkoły językowe. Obóz nie może polegać tylko i wyłącznie na rozwiązywaniu zadań w sali. Dziecko ani przez chwilę nie może się nudzić. Interesujące będą podchody po angielsku czy też różnorakie kalambury. Ważne staje się także włączanie elementów kulturowych, nauczanie tradycji krajów anglojęzycznych, mówienie o inności i tolerancji.

Najlepsze są obozy, w których zajęcia prowadzą native speakerzy, aby dziecko samo mogło pozostać zanurzone w języku. To daje najlepsze efekty.