Łóżko dziecięce 160×80 – najważniejszy mebel w pokoju dziecka

Tak jak i dorośli, tak i dzieci potrzebują miękkiego oraz wygodnego łóżka. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba jednak zadbać o to, aby wybrany model był wytrzymały, mógł służyć przez długi czas i stanowił estetyczny, pasujący element w aranżacji pokoju. Łóżka dziecięce 80×160 to idealne rozwiązanie dla rodziców, którym zależy na praktycznej propozycji, która w przytulny sposób pozwoli urządzić pokój najmłodszych, a co najważniejsze zadba o komfort i odpowiednią jakość snu dziecka.

Wytrzymałe i praktyczne łóżko dziecięce

Przy wyborze łóżka dla dzieci 80×160 należy zwrócić uwagę na solidny stelaż, taki który powinien utrzymać wagę do nawet 100 kg. Wytrzymałość konstrukcji to jednak niejedyny element łóżka dziecięcego 80×160, który warto rozważyć. Warto również zadbać o obecność barierek o właściwej szerokości, które zapobiegają różnego rodzaju upadkom podczas snu lub podczas zabawy na łóżku. Odpowiednio dobrane barierki oraz krawędzie o przyjemnych w dotyku kształtach, bez ostrych wykończeń oznaczają, że każde dziecko może w pełni bezpiecznie z niego korzystać, nawet jeśli dziecko wyjątkowo dużo się przemieszcza po powierzchni łóżka. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni to również ważny aspekt, dlatego pod łóżko dziecięce 80×160 wbudowana może zostać szafka, która stanowić będzie dodatkową powierzchnię, gdzie zmieścić może się pościel, ręczniki lub koce, a także ubrania lub jakieś drobne zabawki.

łóżko dziecięce

Łóżko 80×160 – idealne dla chłopca i dziewczynki

Oprócz faktu, iż łóżko powinno być wykonane z wysokiej jakości drewna, warto również zadbać o właściwy wygląd mebli, dlatego szeroki asortyment powinien ułatwiać dobór łóżka, niezależnie od płci dziecka. Każde dziecko marzy o tym, aby jego pokój urządzony był z użyciem żywych oraz bogatych kolorystycznie grafik. Dlatego przy wyborze łóżka dziecięcego 80×160 nie należy się ograniczać do zwykłych kolorów, obecnie dostępne są meble z ciekawymi grafikami, ukazującymi ulubione postacie z bajek, księżniczki, samochody lub różne zwierzęta.