Jakie buty spakować dziecku na wakacje?

Już niedługo nastąpi moment pakowania dzieci na wakacyjne wyjazdy. Część maluchów pojedzie na kolonie, inne dzieci pojadą na obozy, albo spędzą część wakacji u dziadków. Co zatem zapakować do torby podróżnej? Poniżej krótka podpowiedź.

Odpowiednie obuwie

Bardzo ważne jest zapakowanie odpowiedniego obuwia. Trzeba wziąć pod uwagę różne sytuacje oraz aktywności, jakie dzieci będą podejmować podczas wakacji. W walizce powinny zatem znaleźć się wygodne buty na sznurowanie, na przykład tenisówki albo adidasy. Warto włożyć również balerinki dla dzieci, oraz jedną parę sandałów. Balerinki dla dzieci przydadzą się szczególnie dziewczynkom, które latem lubią nosić sukienki oraz spódniczki. Takie buty będą lepiej pasowały do tego typu ubrań, niż na przykład adidasy.

Ubrania

Pakując walizkę dla dziecka trzeba również bardzo dobrze przemyśleć kwestię ubrań, które przydadzą się dziecku na wakacjach. W walizce powinno znaleźć się jak najwięcej wygodnych rzeczy, bo dzieci z pewnością będą dużo czasu spędzać na dworze, bawiąc się i biegając. Warto włożyć do walizki jakieś odświętne ubrania, które dziecko będzie mogło założyć na specjalne okazje, jednak tego typu rzeczy nie powinny zdominować walizki.

Kostium kąpielowy i czapka z daszkiem

W walizce dziecięcej nie powinno zabraknąć również kostiumu kąpielowego lub kąpielówek, oraz czegoś co chroni głowę dziecka przed słońcem. Z pewnością dzieci będą spędzały czas nad wodą, trzeba zatem pomyśleć również o tego typu odzieży. Warto włożyć dziecku do walizki również szybkoschnący ręcznik, który można kupić w sklepach z akcesoriami turystycznymi.