Zastosowanie ochraniaczy do łóżeczek niemowlęcych

Częstą przyczyną urazów u niemowląt jest przypadkowe uderzenie główką o szczeble łóżeczka. Zdarzają się także przypadki złamania ręki lub nóżki w wyniku wsadzenia kończyny między szczeble. W zapobieganiu takim sytuacjom może pomóc ochraniacz do łóżeczka niemowlęcego.

Montowane do łóżeczka ochraniacze – zalety

Zdaniem wielu osób popularność ochraniaczy do łóżeczek wynika głównie z ich walorów estetycznych. Rzeczywiście rodzice czasem decydują się na ich zakup ze względu na to, że stanowią świetną ozdobę dla pokoiku ich maluszka. Jednak dzięki ochraniaczom można uniknąć mnóstwa nieprzyjemnych sytuacji, kiedy to dziecko bawiące się w łóżeczku nagle uderza głową o szczebelki i zaczyna głośno płakać. Materiałowy ochraniacz amortyzuje uderzenie, więc maluchowi nie stanie się dzięki niemu krzywda. Co więcej, ochraniacz zasłania przestrzeń między szczeblami, więc dziecko nie ma także możliwości włożenia w nią rączki lub nóżki.

Na chłodne noce

Ochraniacze do łóżeczek niemowlęcych przydają się również wielu rodzicom w okresie zimowym, kiedy to w nocy panuje stosunkowo niska temperatura. Wówczas ochraniacz działa jak swoisty parawan dla dziecka, osłaniając go przed chłodnym powietrzem.

Ochraniacze do łóżeczek to niezwykle funkcjonalne gadżety. Stanowią nie tylko ozdobę pokoju maluszka, ale także zabezpieczenie przed urazami.