Ubranka dla niemowląt – na co zwrócić uwagę?

Wyprawka dla nowonarodzonego dziecka to często wyzwanie dla młodych mam. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kolorowych śpioszków, miękkich pajacyków czy pluszowych sweterków. Są one uszyte z różnych materiałów, a ceny często są nieadekwatnie wysokie. Czy zatem można kupić dobrej jakości ciuszki dla niemowląt bez przepłacania? Na co zwracać szczególną uwagę i czego się wystrzegać?

niemowlak i rodzice

Oferta ubranek dla niemowląt

Obecnie wybór odzieży dziecięcej przeznaczonej dla niemowląt jest ogromny (zobacz https://txm.pl/dziecko/niemowleca). Ubranka dla niemowląt można podzielić ze względu na rodzaj materiałów, z których zostały uszyte czy ze względu na ich przeznaczenie. Ciuszki dla niemowlaka uszyte z wysokiej jakości materiałów naturalnych i ekologicznych (bawełna organiczna czy len) będą droższe od tych, w skład których wchodzi zwykła bawełna z dodatkami elastanu czy poliestru. Warto mieć na uwadze, że skóra niemowląt jest niezwykle delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego tkaniny i materiały mają znaczenie. Bez wątpienia należy unikać ubranek, które są chemicznie bielone czy barwione, gdyż środki chemiczne użyte w tych procesach mogą wywołać reakcje alergiczne.

Młode mamy powinny również mieć na uwadze, że małe dzieci bardzo szybko rosną, dlatego ciuszki dla niemowlaka nie będą służyć zbyt długo. To jeden z argumentów, dla których nie warto przepłacać i kupować zbyt wielu ubranek przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, a dobrą praktyką jest zakup nieco większych ciuszków, które będą mogły posłużyć nieco dłużej.

Ciuszki dla niemowlaka – asortyment

Najpopularniejsze ciuszki dla niemowląt to ponadczasowe pajacyki, rozpinane śpioszki, miękkie bluzeczki czy pluszowe spodnie. Oczywiście garderoba niemowlaka powinna być też uzupełniona o ciepłą odzież wierzchnią (kurtkę, spodnie, czapkę) oraz odzież przejściową na wczesną wiosnę i jesień, która doskonale spełni swoje zadanie w trakcie rodzinnych spacerów. Dobrze też zakupić niedrogie ubranka na lato: szorty, bawełniane koszulki czy przewiewne piżamki, które świetnie sprawdzą się w upalne, letnie dni.