Pierwsze sztućce malucha

Nauka samodzielnego jedzenia jest bardzo ważna w rozwoju każdego malucha. Dla rodziców jest to nie lada wyzwanie, bowiem pierwsze próby często wiążą się z tym, że większość jedzenia ląduje na podłodze lub ubraniu, zamiast w buzi dziecka. Z każdą próbą jest jednak coraz lepiej, chwyt malucha staje się pewniejszy.

Odpowiednie sztućce dla dzieci

Nauka spożywania posiłków może być odpowiednio ułatwione przez zakup odpowiednich sztućców takiego typu: https://ostry-sklep.pl/sztucce-dla-dzieci. Te pierwsze powinny być odpowiednio wyprofilowane, tak aby wspierać niepewne jeszcze dłonie malucha. Z racji tego, że nie zawsze maluchowi udaje się trafić łyżeczką lub widelcem prosto do buzi, ze względu na jego bezpieczeństwo lepiej wybierać sztućce z miękko zakończonego plastiku lub gumy.

sztućce odpowiednie dla dziecka

Sztućce dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, posiadających odpowiednie atesty. Najlepiej, żeby ich powierzchnia była całkiem gładka, bez zbędnych wgłębień czy żłobień, w których może gromadzić się trudne do usunięcia jedzenie. Dodatkową zaletą będzie możliwość mycia sztućców w zmywarce.

Koniecznie trzeba pamiętać o kupowaniu produktów wysokiej jakości. W końcu będą one miały kontakt z żywnością spożywaną przez malucha. W żadnym wypadku sztućce nie mogą posiadać odpadających, niebezpiecznych elementów.