Najwygodniejsze ubrania dla kobiet w ciąży

Ciąża to stan, w którym wygoda jest wyjątkowo ważna. I chociaż wiele kobiet w tym czasie chce czuć się atrakcyjnie i seksownie, większość wybiera jednak wygodę i komfort, zwracając uwagę na to, czy zakładanie ubrania pozwalają na swobodę ruchów oraz nie uciskają coraz większego brzuszka. Zerknij na spódnice ciążowe w 99shop.pl

Spódnice ciążowe

Dlatego właśnie większość kobiet, na którymś etapie ciąży, decyduje się na zakup kilku modeli ubrań ciążowych. Tego typu ubrania uszyte są z przyjemnych i elastycznych tkanin oraz są tak skonstruowane, że dobrze dopasowują się do ciążowego brzuszka, jednocześnie nie opinając go zbyt mocno. Nie ma zatem obawy, że wciskające się gdzieś gumy, będą utrudniały krążenie krwi, albo wrzynały się w brzuch, co może być niebezpieczne też dla dziecka. Elastyczny pas materiału na brzuchu, który jest w tego typu spódnicach ciążowych, pozwala zakładać je również po porodzie, kiedy to przez kilka pierwszych tygodni brzuch powoli powraca do dawnych rozmiarów.

Spodnie ciążowe

Podobnie skonstruowane są w pasie spodnie ciążowe. Również mają wszyty elastyczny pas materiałów w okolicach brzucha, a zatem  idealnie się do niego dopasowują, leżą perfekcyjnie, a jednocześnie są bardzo wygodne do noszenia. Warto kupić sobie przynajmniej jedną parę spodni ciążowych, które są dobrą alternatywą dla getrów. W pewnych sytuacjach kobieta chce wyglądać trochę bardziej schludnie, a spodnie ciążowe pozwalają na stworzenie takiej stylizacji. Będą pasowały również w okresie połogu, podobnie jak spódnice ciążowe, dopasowując się do zmniejszającego się brzucha.