Najpotrzebnejsze ciążowe ubrania dla ciężarnych pań

Ciąża to jeden z najbardziej ekscytujących okresów w życiu kobiety. Wtedy właśnie przygotowuje się na zostanie matką, a jej ciało zmienia się dosłownie z tygodnia na tydzień. Na początku trudno te zmiany dostrzec, im później – tym bardziej stają się widoczne. Wraz z powiększającym się brzuchem często pojawia się potrzeba poczynienia drobnej wyprawki – tym razem nie dla maluszka, a dla mamy.

Najpotrzebniejsze ciążowe ubrania

Kobieta w ciąży powinna kierować się zasadą, że ciążowe ubrania po pierwsze powinny być wygodne. Na szczęście jest coraz więcej niewielkich firm, dla których estetyka ubrań ciążowych jest równie ważna. Można zatem znaleźć rzecz i pięknie i funkcjonalne dla przyszłych mam. Co jest najbardziej potrzebne? Z pewnością często będą zakładane spodnie ciążowe, które mają wszyty specjalny pas z elastycznej tkaniny, dzięki czemu dopasowują się do brzucha. Są bardzo wygodne, można nosić je od pierwszych tygodni widocznego już brzuszka, do końca ciąży. Alternatywą dla spodni ciążowych mogą być getry. Trzeba oczywiście kupić znowu te, które są dedykowane ciężarnym.

Bielizna

Poza ubraniami ważny jest dobór odpowiedniej bielizny. Staniki nie powinny  uciskać piersi, które pod koniec ciąży są już bardzo obrzmiałe i bolesne. Majtki powinny być wygodne, uszyte z naturalnych tkanin, najlepiej bez zbędnych ozdob, które mogą się wbijać i uwierać. Wygoda powinna być po prostu na pierwszym miejscu, na zakładanie fikuśnych zestawów będzie jeszcze czas.

Spodnie ciążowe w 99shop.pl – Sprawdź!