Logiczna i kreatywna gra

Kostka Rubika 3×3 cieszy się popularnością już od kilkudziesięciu lat.

Już nasi rodzice będąc dziećmi dzielnie układały ścianki kostki, nie poddając się gdy coś nie wychodziło. Kostka Rubika 3×3 to gra, która wymusza cierpliwość, wytrwałość i naukę logicznego myślenia. Czy warto od małego uczyć nasze dzieci takich zabaw? O to wskazówki.

Kostki 2×2

W sklepach występuje ogromny wybór kostek rubika sprawdź https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Kostki-3×3/37. Kostki 2×2

warto podarować dziecku, gdy skończy ono przynajmniej 2 latka. Jest to odpowiedni wiek, w którym zainteresuje go kolorowa i kwadratowa kostka. Układanie kostki rubika w wariancie 2×2 może okazać się zbyt trudne na pierwszy raz, jednak z pomocą rodzica będzie to fajny i kreatywny sposób na spędzanie czasu. Wspólne „główkowanie” i próbowanie różnych opcji, pokaże naszemu maleństwo, iż warto poświęcić trochę czasu, by osiągnąć zamierzony cel.

Kostka Rubika 3×3

Wiele dorosłych osób przyznaje się, iż swoją pierwszą kostkę w wariancie 3×3 ułożyło w wieku około 8- 9 lat. Stało się tak po licznych próbach i ogromnych zaangażowaniu. Warto podarować taką kostkę pierwszoklasiście, który chętnie będzie próbował samodzielnie ułożyć prawidłowo kostkę. Jest to trafiony prezent zarówno dla bystrych chłopców jak i inteligentnych dziewczynek.

Kostki 4×4

Układanie kostki rubika 4×4 wymaga poświęcenia znacznie większej ilości czasu niż przy tradycyjnych kostkach. Jest to zabawka dla starszych dzieci i dorosłych. Wiele osób przyznaje, iż takie układanie relaksuje je i pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.