Książka Mikołajek – bawi i uczy niezmiennie od lat

Książka Mikołajek to opowieść o Mikołajku oraz grupie jego znajomych, którzy tak naprawdę nie różnią się niczym od dzieci na całym świecie. Chłopcy chodzą do szkoły, mają swoje zainteresowania, a także zamiłowanie do przygód, które czasami powoduje, że wpadają w tarapaty, ale z tych zawsze wychodzą obronną ręką, dzięki czemu czytelnicy mogą podziwiać ciekawe rozmowy i zabawne dialogi. To właśnie te barwne opisy i pełne humoru dialogi sprawiają, że historia Mikołajka od lat jest popularna na całym świecie i mimo upływu czasu cieszy się niemalejącą popularnością.

Książka Mikołajek – historia Mikołajka i jego paczki przyjaciół, która bawi i uczy dzieci na całym świecie

Znawcy literatury podkreślają, że historia Mikołajka jest ceniona przede wszystkim za zabawne i pełne humoru dialogi, a także ciekawe rysunki, które przypadają do gustu czytelnikom w najmłodszym wieku. Z kolei ci starsi chętnie wracają po raz kolejny do lektury i niezwykłych przygód Mikołajka, które, co ciekawe, pierwotnie przedstawione były w formie komiksu.

O czym opowiada lektura autorstwa Rene Goscinny’ego i Jean-Jaques’a Sempego?

Mikołajek – tytułowy bohater znanej na całym świecie lektury jest chłopcem, który ma grupę dobrych przyjaciół i razem z nimi przeżywa niezwykłe przygody, ciesząc się urokami dzieciństwa. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego – no może poza szalonymi pomysłami, które co rusz wpadają do głowy Mikołajka i sprawiają, że czytelnik zdecydowanie nie może się nudzić podczas lektury. Co jednak istotne, z każdych tych kłopotów chłopcom udaje się wyjść zwycięsko, a czytelnicy mogą podziwiać ciekawe dialogi i zabawne wydarzenia, co czyta się jednym tchem.

Ciekawostką jest fakt, że książka o przygodach Mikołajka (zobaczysz tutaj) i jego przyjaciół przez długi czas ukazywała się w niezmiennej szacie graficznej, co stało się swoistym znakiem rozpoznawczym, a charakterystyczny, kwadratowy format rozpoznawał każdy fan serii. Dopiero z okazji 50. rocznicy pierwszego wydania w Polsce księgarnia zdecydowała o nowym formacie i nowej okładce.