Kostka Rubika- sposobem na niepogodę

Słowa znanej polskiej piosenki mówią, o tym, że podczas deszczu dzieci się nudzą. Mają one niemal stuprocentowe pokrycie w rzeczywistości. Maluchom w trakcie deszczowych dni trzeba zapewnić rozrywkę i to najlepiej wielogodzinną. Idealnie do tego celu nadaje się kostka 2×2.

Dla kogo jest przeznaczona kostka Rubika 2×2

Ten sympatyczny sześcian jest przeznaczony dla dzieci do 6 roku życia. Maluchy w tym przedziale wiekowym na pewno muszą nieźle pogłówkować, aby ułożyć powyższą bryłę geometryczną. Poza tym z pewnością docenią jej walory estetyczne. Zaletą kostki Rubika 2×2 jest to, iż jest obklejona postaciami z bajek i znanych kreskówek. Starszym dzieciom kostka Rubika 2×2 może wydać się zbyt prosta, przez co zabawa nią może skutkować natychmiastowym znużeniem i zniechęceniem.

Walory edukacyjne kostki Rubika 2×2

Po pierwsze zabawa nią pozwala utrwalić w pamięci dziecka nazwy wszystkich podstawowych kolorów. Po drugie jej układanie uczy cierpliwości i godzenia się z ewentualnymi niepowodzeniami. Częste ćwiczenia manualne prowadzą z kolei do tego, że ręce kilkulatka stają się sprawniejsze. Chodzi głównie o palce dłoni i nadgarstki. Ma to szczególne znaczenie w postępach przy pisaniu szlaczków i pierwszych liter.

Zabawka ta rozwija również wyobraźnię dziecka i jego orientację przestrzenną. To dość ważna zaleta, dzięki temu jego prace plastyczne stają się ciekawsze i bardziej oryginalne. Kostka ma też dodatkowy bonus, trzeba ją układać przez dłuższy czas, co skutecznie zabija nudę.