Jak wybrać fiszkę dla dziecka?

Fiszka jest coraz bardziej popularną odmianą, znanej wszystkim deskorolki. Posiada mniejsze rozmiary, od tej klasycznej deskorolki, co jest jedną z jej zalet. Fiszka nie jest typową deskorolką przeznaczoną do robienie trików. Można nauczyć się na niej różnych sztuczek, jednak jej głównym atutem jest szybka jazda. Fiszki to najlepsze deskorolki dla dzieci, które chcą przemieszczać się takim pojazdem do szkoły.

Jak wybrać fiszkę dla dziecka?

Fiszki różnią się od siebie długością, szerokością, a także materiałem wykonania. Na wybór odpowiedniej fiszki będzie wpływał wzrost i waga dziecka. U małych dzieci sprawdzi się fiszka w niewielkich rozmiarach. Za to starsze dzieciaki, powinny korzystać z nieco większej deskorolki. Przy wyborze fiszki, należy skupić się również na stopie dziecka. Im większa stopa, tym szersza i dłuższa powinna być fiszka.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskorolkę fiszkę dziecięcą?

Wybierając fiszkę dla dziecka warto zwrócić również uwagę na kółka. Różnią się one od siebie twardością i wielkością. Większe kółka zapewniają szybszą jazdę. Twardość kółek, również ma znaczenie, im bardziej miękkie, tym bardziej przyczepne. Przy wyborze deskorolki należy kierować się jeszcze preferencjami dziecka, tak aby mogło swobodnie korzystać z fiszki.