Jak pięknie udekorować ściany w dziecięcym pokoju

siedzące dziecko z psemDekorowanie dziecięcych pokoi stało się prawdziwym hobby wielu matek. Bardzo często pokój malucha to tak naprawdę najpiękniejsze pomieszczenie w domu, do którego kupuje się wiele dodatków, nawet bez względu na ich cenę. Czasami warto jednak pamiętać o tym, że pokój dziecka można pięknie ozdobić nawet za pomocą ekonomicznych dodatków, chociażby takich jak darmowe plakaty dla dzieci z internetu.

Jak pięknie udekorować ściany u dzieci?

Darmowe plakaty dziecięce Galerii Plakatów można po prostu znaleźć na bardzo wielu blogach parentingowych w internecie. To właśnie tam osoby dzielą się swoimi autorskimi grafikami, które można po prostu pobrać na swój komputer i wydrukować w różnym formacie. Bardzo często te grafikiem mają tak naprawdę prosty wzór, jednak jeżeli wybierze się kilka i stworzy z nich galerię na ścianie, każdy pokój może na tym sporo zyskać.

Praca artystyczna dziecka

Artystyczna praca dziecka również może być wyeksponowana na ścianach w jego pokoju – w końcu już nawet w pierwszych latach edukacji przedszkolnej maluchy tworzą wiele prac plastycznych, które mogą zostać oprawione w ramy i powiększone na ścianie. Można również całą rodziną wykonać wspólny obraz, co z pewnością będzie wspaniałą rozrywką dla dzieci, a także pozostawi efekt w postaci autorskiego plakat u wszystkich członków rodziny.

Girlanda z proporczyków

Jeszcze jeden świetny pomysł na udekorowanie ściany w pokoju dziecka to zawieszenie girlandy z proporczyków. Takie ozdoby są ostatnimi czasy wyjątkowo modne, można kupić je w sklepach online w internecie, albo po prostu uszyć samemu z różnych ścinek tkanin. Są one świetną dekoracją zarówno do pokoju chłopca, jak również do pokoju dziewczynki. W przypadku pokoików dziewczęcych zwykle proporczyki mają kolorystykę pastelową, natomiast te dla chłopców częściej mają bardziej nasycone barwy.