Gryzaki dla dzieci – pomoc przy ząbkowaniu

Kiedy małe ząbki zaczynają się wyrzynać, przychodzi bardzo trudny i bolesny czas dla dziecka. Maluchy wchodzą w fazę gryzienia i wkładania do buzi wszystkiego, co tylko możliwe. Dlatego warto skorzystać z gryzaka, który może być bardzo przydatny w codziennym treningu gryzienia, ale również znacznie zmniejszy cierpienie, spowodowane wychodzeniem zębów.

Gryzaki dla dzieci – rodzaje

Gryzaki dla dzieci oferowane są w szerokiej gamie kolorów i kształtów, najczęściej są wykonane z tworzywa sztucznego i posiadają specjalną strukturę powierzchni. Niektóre zawierają żel lodowy lub nawet wodę destylowaną, dzięki czemu można je na przykład schłodzić w lodówce, pomagając w ten sposób spuchniętym i obolałym dziąsłom.

Nie trzeba dodawać, że płyn lub żel chłodzący nie może być szkodliwy, ponieważ może się zdarzyć, że gryzak zostanie przegryziony przez dziecko, a płyn wycieknie. Chłodny gryzak jest bardzo przyjemny dla dziecka i łagodzi ból.

Są też gryzaki twardsze, które dobrze masują dziąsła. Można też kupić zabawki kombinowane – połączenie gryzaka z zabawką. W ten sposób dziecko może się bawić i jednocześnie gryźć, znajdując ukojenie w bólu. Chociaż te są różnorodne i kolorowe, nie mają zbyt praktycznego zastosowania.

Jak wybrać odpowiedni gryzak?

Wybór gryzaka zależy od dziecka, ponieważ maluchy również rozwijają swój własny gust i nie zawsze chętnie akceptują każdą nową zabawkę. Być może trzeba uzbroić się w cierpliwość, chociaż zazwyczaj maluchy szybko się przekonują, że schłodzony gryzak działa cuda, gdy jest gryziony podczas problemów z ząbkowaniem. Gryzak powinien być bezpieczny. Ponieważ niemowlaki i małe dzieci badają świat również za pomocą ust, gryzą i ślinią, nie warto szukać alternatyw dla gryzaka. Warto też zwrócić uwagę, aby gryzak był poręczny dla dziecka – lekki i dopasowany do małej rączki.

Struktura powierzchni i szkodliwe składniki

Na MrBobas.pl dostępne są gryzaki dla dzieci o różnej strukturze powierzchni. Wszystkie masują i stymulują dziąsła na różne sposoby. Jednak zanim podejmie się decyzję o zakupie, należy dowiedzieć się, czy produkt nie zawiera niebezpiecznych substancji. Liczne gryzaki, dostępne w sklepach, zostały poddane testom. Niestety okazało się, że wiele z nich zawiera substancje szkodliwe dla zdrowia, dlatego kupując gryzak należy zwrócić szczególną uwagę na jakość.

Właściwe użytkowanie i czyszczenie

Przed pierwszym użyciem gryzaka i oczywiście po każdym użyciu ważne jest, aby umyć go ciepłą wodą. Oferowane są nawet gryzaki, które można myć w zmywarce i wyparzać.